Ad

Nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányin

2026. 06. 26. 13:22
Olvasási idő: 4 perc

Több mint nyolcszáz hallgató szerzett diplomát ebben a félévben a Kodolányi János Egyetemen. A MET Arénában tartott ünnepségen mintegy ötszáz végzős személyesen vehette át oklevelét.

Nyolcszáz hallgató szerzett diplomát a Kodolányin
Ad

A MET Arénában csütörtökön a végzős hallgatók bevonulásával kezdődött a Kodolányi János Egyetem 51. diplomaátadója. A diplomaátadóról készült beszámoló szerint az egyetem saját indulója kísérte a bevonulást, majd a résztvevők közösen elénekelték a Himnuszt.

A nap egyik központi megszólalója prof. dr. Obádovics Csilla volt. A Kodolányi János Egyetem rektora nemcsak a most végző hallgatókhoz beszélt, hanem egy olyan intézmény történetét is felidézte, amely több mint három évtizeddel ezelőtt 147 hallgatóval kezdte meg működését.

„A mai nap olyan pillanat, amelyben egyszerre van jelen a megkönnyebbülés, a büszkeség, a hála és az ünnep izgalma.” – emelte ki köszöntőjében prof. dr. Obádovics Csilla a diplomaátadóról készült beszámoló szerint.

Egy rektor, aki a növekedést emberekben méri

Obádovics Csilla rektorként egy olyan székesfehérvári központú felsőoktatási intézményt képvisel, amely ebben a félévben több mint nyolcszáz diplomást adott. A MET Arénában az alap-, mester- és szakirányú továbbképzéseken végzett hallgatók, a Gazdaságtudományi Kar, a Humántudományi Kar, valamint az Újmédia és Kreatívipari Kar végzősei vehették át oklevelüket.

A rektor beszédében az intézmény fejlődését nem önmagában kezelte. Arról beszélt, hogy a Kodolányi mára kiterjedt nemzetközi kapcsolatrendszerrel rendelkező, folyamatosan fejlődő egyetemmé vált. Hangsúlyozta azt is, hogy az intézmény célja nem csupán a tudás átadása, hanem felelősen gondolkodó és cselekvő emberek nevelése.

A végzősöknek azt üzente, legyenek büszkék arra, hogy a Kodolányin tanultak, és őrizzék meg a tanulás örömét, a fejlődés iránti nyitottságot, valamint az alkalmazkodás képességét. Ezeket a mai világban nélkülözhetetlen készségeknek nevezte.

A város is jelen volt az ünnepségen

A megjelenteket elsőként dr. Cser-Palkovics András polgármester köszöntötte. Beszédében arról beszélt, hogy örömteli látni a Kodolányi János Egyetem elmúlt évekbeli fejlődését. A hallgatói létszám növekedésére példaként említette, hogy a tavalyi diplomaátadóhoz képest idén újabb lelátórészeket kellett megnyitni az érkező családtagok, rokonok és barátok számára.

Székesfehérvár polgármestere azt kívánta a frissen végzett hallgatóknak, hogy diplomájuk birtokában találják meg azt a hivatást, amelyben boldognak érezhetik magukat. Reményét fejezte ki, hogy a székesfehérvári hallgatók közül sokan a városban maradnak, és azok is megtalálják itt számításaikat, akik más településekről érkeztek.

Cser-Palkovics András köszönetet mondott azoknak is, akik hozzájárultak az egyetem fejlődéséhez. Külön megemlítette, hogy az ünnepségen a vármegye kormánypárti és ellenzéki képviselői, köztük Borics Mihály és Varga Gábor is jelen voltak.

A végzősök már az egyetem hírét viszik tovább

Az ünnepi beszédet dr. Bartha Adrienn általános rektorhelyettes mondta el. Ő arra hívta fel a figyelmet, hogy a diplomát átvevő hallgatók egyúttal a Kodolányi János Egyetem nagyköveteivé is válnak.

Ad

Bartha Adrienn azt is hangsúlyozta, hogy az intézmény büszke arra, hogy az Óbudai Egyetemmel közösen valódi tudásközpontként működik Székesfehérváron.

„Legyenek sikeresek, de maradjanak figyelmesek és segítőkészek mások iránt!” – búcsúzott a végzősöktől dr. Bartha Adrienn a diplomaátadóról készült beszámoló szerint.

Az angol nyelvű képzések hallgatóit dr. Tóth Tímea Zsófia, a Gazdaságtudományi Kar megbízott dékánja köszöntötte. A megjelentekhez szólt Rózsás Ildikó, a KJE Life Coach Központ vezetője is.

A végzősök nevében Koszta Melinda közösségszervező alapszakos hallgató osztotta meg az elmúlt évek tapasztalatait. A beszámoló szerint olyan emlékeket idézett fel, amelyek egy életre elkísérik évfolyamtársait.

Több mint nyolcszáz diploma, közel ötezer jelentkező

A szalagfeltűzést követően kezdődött a diplomák átadása. A mostani félévben több mint nyolcszáz hallgató szerzett oklevelet a Kodolányi János Egyetemen, közülük mintegy ötszázan személyesen vették át diplomájukat a MET Arénában.

Az ünnepséget a Modern Zenei Tanszék jazz-zenekarának produkciója zárta.

A beszámoló kitér arra is, hogy a szeptemberben induló képzésekre közel ötezer diák jelentkezett, közülük csaknem kétezren első helyen jelölték meg az intézményt. Az egyetem Fejér vármegye fejlődése iránti elkötelezettségére hivatkozva az állami ösztöndíjas helyek többségét helyben kínálja a végzős diákok számára.

A Kodolányi János Egyetem a jövőben új képzési programokkal, valamint a gazdasági szereplőkkel és a kamarával kialakított együttműködésekkel szeretne még több hallgatót vonzani és támogatni a karrierútjukon.

A MET Arénában ezen a napon a számok egy intézmény növekedését mutatták, Obádovics Csilla mondatai pedig azt, hogy a diplomaátadó után is a tanulás marad az egyik legfontosabb kapaszkodó.

Fotó: kodolanyi.hu

KAPCSOLÓDÓ TÉMÁK