Ad

Hagyomány és jövőkép a MET Arénában: megújult formában tér vissza az Ocskay-emléktorna

2026. 06. 22. 09:33
Olvasási idő: 3 perc

Nemcsak a múltidézésről, hanem a fehérvári jégkorong jövőjéről is szól az idén újraéledő Ifj. Ocskay Gábor Emlékhétvége. Szeptember közepén a felnőtt csapat mellett az akadémisták is jégre lépnek, hogy a legendás 19-es öröksége a legfiatalabbak számára is kézzelfoghatóvá váljon.

Hagyomány és jövőkép a MET Arénában: megújult formában tér vissza az Ocskay-emléktorna
Ad

Egy jégkorongklub identitását nemcsak a megnyert bajnokságok, hanem a megőrzött legendák is formálják. Székesfehérváron ifj. Ocskay Gábor neve és a 19-es mezszám egyet jelent a klubhűséggel és a sportág iránti alázattal. Ezt az örökséget hivatott továbbvinni a megújuló, immár emlékhétvégeként visszatérő torna, amely szeptember 11. és 13. között a teljes fehérvári jégkorong-társadalmat megszólítja a MET Arénában.

Generációk találkozása a jégen

A Hydro Fehérvár AV19 és a FEHA19 közös szervezésében megvalósuló esemény szakít a hagyományos felkészülési tornák szerkezetével, és egyetlen központi gondolat köré épül: a múlt, a jelen és a jövő összekapcsolására. Ennek szellemében a hétvége során nemcsak a nemzetközi és hazai riválisok – az osztrák Vienna Capitals és a Ferencváros – ellen lép jégre a felnőtt csapat, hanem a Fehérvár Hockey Akadémia (FEHA19) fiataljai is komoly szerepet kapnak.

Kiss Dávid, a Hydro Fehérvár AV19 sportigazgatója szerint a rendezvénynek kiemelt helye van a szezonkezdetben. „Gábor pályafutása, hozzáállása, klubhűsége ma is része annak, amit erről a klubról gondolunk. Az akadémiával együtt fontosnak éreztük, hogy az emléktorna újra a szezonkezdet fontos része legyen, és olyan hétvégét rendezzünk, amelyben a múlt, a jelenlegi csapataink és az akadémián nevelkedő fiatalok is egyszerre jelen vannak” – fogalmazott a sportvezető, hangsúlyozva, hogy a hagyaték megismertetése a legfiatalabbakkal kulcsfontosságú feladat.

Új szinten az akadémisták bevonása

A programsorozat egyik legfontosabb újítása, hogy a FEHA19 története során először kapcsolódik be közvetlenül a mérkőzések sorába. A fiatalok az osztrák rekordbajnok Klagenfurt második számú együttesével (KAC II) játszanak két mérkőzést pénteken és szombaton.

Fekti István, a FEHA ügyvezetője a szakmai és a közösségi értéket egyaránt kiemelte a párosítással kapcsolatban. „Ez a lehetőség különösen fontos számunkra, hiszen a szezonkezdethez kapcsolódva erős szakmai tapasztalatot ad a játékosainknak, miközben méltó módon kapcsolódunk az emlékezéshez” – mondta az ügyvezető, hozzátéve, hogy a hétvége a közösség megerősítését is szolgálja.

Kovács Csaba, a FEHA szakmai igazgatója rávilágított az esemény személyesebb, identitásformáló dimenziójára is: „Sokan személyesen is kötődünk hozzá a klubon belül, ezért külön öröm számunkra, hogy az akadémia is részt vehet egy olyan eseményen, amely a fehérvári jégkorong hagyományait őrzi és erősíti.”

Emlékmezek és öregfiúk-rangadó

A teljes hétvége során mind a Hydro Fehérvár AV19, mind a FEHA19 játékosai speciális emlékmezben lépnek majd jégre. A hivatalos program pénteken 15:30-kor a FEHA19–KAC II összecsapással indul, majd 19:15-kor a felnőtt csapat a bécsiekkel mérkőzik meg.

A szombati akadémiai visszavágót követően egy különleges öregfiúk-mérkőzés gondoskodik a nosztalgiáról, megidézve a fehérvári jégkorong korábbi nagy pillanatait és ismert szereplőit. A rendezvény vasárnap délután a Hydro Fehérvár AV19 és az FTC-Telekom rangadójával zárul. A klubok a későbbiekben további, a meccseket kísérő programokról is tájékoztatást adnak, így téve teljessé a legendás játékos előtti tisztelgést.

Ad

KAPCSOLÓDÓ TÉMÁK